Хрватската водителка го исполни ветувањето и се сликаше гола под хрватското знаме – ММС
ММС

Објавено на: 07/12/18 7:12 AM

Хрватската водителка го исполни ветувањето и се сликаше гола под хрватското знаме

Хрватската водителка Ивушиќ го исполни своето ветување кое го даде пред четврфиналниот натпревар на СП помеѓу Хрватска и Русија.

Таа вети дека, ако Хрватите се пласираат во полуфиналето ќе се слика гола пред хрватското знаме.

Тоа ветување го исполни пред вчерашното полуфинале против Англија. Се сликаше потполно гола под знамето на Хрватска и напиша „Од Хрватска со љубов, секогаш ги исполнувам своите ветувања.“

Кој знае, можеби ќе вети нешто повеќе ако Хрватска го освои СП.

Iz Hrvatske s ljubavlju 🇭🇷❤️ (I always keep my promises ✌🏼) . . . #fromcroatiawithlove #obecanjeJeObecanje #dofinala #dopobjede #fifaworldcup2018 #worldcupfever #extradan #neopisivo❤ #croatia🇭🇷

A post shared by Ecija Ivusic (@ecija_ivusic) on

Преземено од: sportski.mk