Старец извршил полови дејствија врз петгодишно девојче – ММС
ММС

Објавено на: 07/11/18 1:32 PM

Старец извршил полови дејствија врз петгодишно девојче

Седумдесетгодишниот С.Ч. вчера извршил полови дејствија врз петгодишно девојче, кое си играло на улицата „Никола Карев“ во Прилеп.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека случајот во полиција вчера попладне го пријавила 23-годишната мајка на детето.

По пријавата од полициски службеници С.Ч. бил приведен и задржан во Полициската станица Прилеп за понатамошна постапка.