Меган Маркл: Холивудски гламур во кралска верзија – ММС
ММС

Објавено на: 07/11/18 10:27 AM

Меган Маркл: Холивудски гламур во кралска верзија

Сопругата на британскиот принц Хари, Американката Меган Маркл со секое следно појавување во јавноста покажува дека вешто учи како да се носи со кралската улога. Поранешната актерка нејзиниот беспрекорен моден стил го преточува во кралска елеганција, а сепак е современа и актуелна.

Холивудскиот гламур е присутен, но во форма достојна за претставничка на британското кралско семејство. Меган блесна во три комбинации за време на официјалната посета на Ирска како кралска двојка заедно со принцот Хари.

„Живанши“, „Аквазура“ и „Биркс“ беа дел од брендовите што стилскиот тим на Меган ги избра за ова патување.

 

Преземено од:Кајгана