Пожар во хотел во Љубљана: Евакуирани стотина луѓе (Видео) – ММС
ММС

Објавено на: 07/3/18 1:35 PM

Пожар во хотел во Љубљана: Евакуирани стотина луѓе (Видео)

Во хотелот „Унион“ во центарот на Љубљана денеска изби пожар поради што се евакуирани стотина луѓе – соопшти словенечката полиција.

Во гаснењето на пожарот учествувале 75 пожарникари со 14 противпожарни возила, а полицијата истакнува дека никој не е повреден.

Пожарот изби во поткровјето на хотелот со четири ѕвездички. Но, се’ уште не е позната причината за избивање на огнот.