Неверојатна споредба на Касиљас и Де Хеа! – ММС
ММС

Објавено на: 07/2/18 11:26 AM

Неверојатна споредба на Касиљас и Де Хеа!

Шпанците беа елиминирани од Светското првенство во Русија, откако загубија од Русија на пенали, па веднаш почнаа шегите на сметка на Шпанците.

Поточно, мета на сеирџиите беше Давид Де Хеа, кој доби голем број критики, а беше направена и неверојатна споредба помеѓу него и легендарниот Икер Касиљас.