Спасовски: Во акцијата не беше воопшто употребена сила – ММС
ММС

Објавено на: 07/2/18 7:58 AM

Спасовски: Во акцијата не беше воопшто употребена сила

Полицијата нема воопшто употребено сила, а акцијата е спроведена според прописите и правилата, напиша министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на својот Фејсбук профил во врска со акцијата што беше спроведена во саботата во угостителски објекти при што беа приведени неколку лица.

Тој ги повика граѓаните да пријават во МВР доколку се соочиле со несоодветно однесување на полицијата.

– Меѓу чесните гости имаше и такви кои незаконски беа вооружени, кои поседуваа наркотични средства, кои нападнаа полицајци и кои одбија да постапат по полициска наредба. Ноќните клубови се места за забава, но мора да бидат безбедни, а законот важи еднакво за сите, напиша министерот Спасовски.

Извор: МИА