Ова е убедливо најсилниот природен антибиотик – ММС
ММС

Објавено на: 06/28/18 11:21 AM

Ова е убедливо најсилниот природен антибиотик

За да имате силен имунитет неопходно е да јадете здраво, а можете да се послужите и со мали трикови од сопствената кујна.

Ви откриваме како сами да го направите овој моќен напиток за зајакнување на имунитетот:

Состојки:

– 700 мл јаболков оцет

– 1/4 шолја сецкан лук

– 1/4 шолја ситно сецкан карамелизиран кромид

– 2 свежи пиперки (лути)

– 1/4 шолја свеж ѓумбир,

– 2 лажици свеж рен,

– 2 лажици куркума.

Подготовка:

Сите состојки освен оцетот, помешајте ги во чинија. Помешајте ја смесата и ставете ја во поголема тегла. Прелијте ја смесата со оцетот. Затворете ја добро теглата и добро промучкајте. Држете ја теглата на суво и ладно место 2 недели. По две недели, процедете ја смесата, најдобро е да користите газа.

Начин на консумирање:

Една лажица од овој напиток дневно е доволна за да го подобри вашиот имунитет, но бидете внимателни бидејќи е прилично лут.

Превземено од: Денар