Времето денеска: Врнежливо, со температура до 22 степена – ММС
ММС

Објавено на: 06/28/18 6:31 AM

Времето денеска: Врнежливо, со температура до 22 степена

Времето денеска ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд проследени со ретки грмежи, пообилни во јужните делови, особено претпладне. Ќе дува слаб, а попладне умерен, северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од осум до 17, а  дневната од 12 до 22 степена. УВ-индексот ќе изнесува четири.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб, а попладне умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

В петок и сабота времето ќе биде посончево со значителен пораст на дневната температура, но во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.