Кајли Миног објави фотографии од новиот спот – ММС
ММС

Објавено на: 06/25/18 11:43 AM

Кајли Миног објави фотографии од новиот спот

Австралиската музичка ѕвезда, Кајли Миног на социјалните мрежи објави кадри од новиот видео спот снимен на Куба, каде што таа позира во долна облека и, иако е на прагот од шестата деценија од својот живот, и е без класична снимка, изгледа барем двојно помлада.

„Немавме ниту светла, ниту екипа… Ниту шминка. Режисерката Софи Милер ме убедуваше подолго време да настапам без шминка, но го сторивме тоа. Работата е завршена“, изјави  Миног.

Инаку, се работи за спотот за нејзината нова песна „Golden“.