„Започна војна“- Карлеуша удри по Дуа Липа која ги навреди сите Срби, а пејачката не издржа и веднаш брутално и одговори – ММС
ММС

Објавено на: 06/25/18 9:22 AM

„Започна војна“- Карлеуша удри по Дуа Липа која ги навреди сите Срби, а пејачката не издржа и веднаш брутално и одговори

Фудбалската репрезентација на Швајцарија го победи националниот тим на Србија со 2:1 со головите на Џердан Шаќири и Гранит Џака, кои ги прославија така што со рацете го покажаа албанскиот симбол – орелот.

На нивните голови се израдува и познатата пејачка од Косово Дуа Липа, која нивната прослава ја објави на социјалните мрежи.

На ова реагираше Јелена Крлеуша која на Твитер напиша:

– Оваа Дуа Липа изгледа е сериозна будала.

https://twitter.com/karleusastar/status/1010274761321140224