Супер напиток за чистење на белите дробови – ММС
ММС

Објавено на: 06/22/18 9:20 AM

Супер напиток за чистење на белите дробови

Летото е период од годината кога се јавуваат настинки, најчесто поради големата разлика на температурата во внатрешните простории кои се климатизирани и надвор каде температурите се далеку повисоки.

Секретот од грлото и белите дрбови, како и густиот слуз од синусите е проблем со кој се соочуваат многумина од нас. Со овој рецепт кој се подготвува брзо и лесно ќе се изборите против секретот од белите дробови и од грлото, и тоа по природен пат.

Што ви е потребно:

  • 2 до 3 лажички цимет во прав
  • Кокосово масло
  • Мед
  • Јаболков оцет
  • Пола литар вода

Ѓумбирот ставете го во садот со водата и оставете да зоврие. Оставете да се олади околу 15 минути. Процедете го чајот од ѓумбирот, додадете му лажица мед, лажица кокосово масло и лажица јаболков оцет. Се добро измешајте и почнете да пиете. Веднаш ќе почувствувате олеснување.