Барселона, Челзи, Арсенал, Наполи и на крајот – Вест Хем! – ММС
ММС

Објавено на: 06/21/18 11:06 AM

Барселона, Челзи, Арсенал, Наполи и на крајот – Вест Хем!

„Чеканите“ се блиску до големо засилување за наредната сезона, пишуваат англиските медиуми.

Според пишувањето на „Дејли Стар“, нов фаворит за доведување на фудбалерот на Ница, Жан Мишел Серие Вест Хем!

Лондонскиот клуб сега се наоѓа во пол-позицја, иако интерес за овој играч за врска покажаа Челзи, Арсенал, па и Барселона минатото лето.

Се чека исходот од последниот разговор со играчот на агентот со Наполи, но тешко е да се пронајде заеднички јазик со Аурелио Де Лаурентис.

Сери судејќи според се ќе ја напушти Ница, а очекува Ница од него инкасира 35 милиони фунти, колку што изнесува неговата откупна клазула.

Јасно е, доколку Пелегрини го добие Сери тоа ќе биде огромно засилување бидејќи овој фудбалер важи за еден од најбараните во последните години.

https://youtu.be/j_EmpwtfLSs

 

Превземен од: Спортски.мк