Пожар во автобусот со број 2 на „Партизанска“ (видео) – ММС
ММС

Објавено на: 06/20/18 9:33 AM

Пожар во автобусот со број 2 на „Партизанска“ (видео)

Пожар избувна во автобусот со број 2 што вози по улицата „Партизанска“. Повредени нема.

Патниците во паника се симнаа кај трговскиот центар „Антико“ во Карпош 4. Тие сведочат дека неколку станици мирисало на оган и ненадејно избувнал чад од автобусот.

Веднаш пристигнаа полициска и противпожарна екипа.

Извор: Независен