Израелската армија нападна позиции на Хамас – ММС
ММС

Објавено на: 06/20/18 9:02 AM

Израелската армија нападна позиции на Хамас

Изреалската армија денеска соопшти дека нејзини борбени авиони погодиле 25 позиции на Хамас во Газа откако Палестинците истрелале десетици ракети и гранати врз израелска територија.

Врз Израел утрово биле истрелани 45 ракети и гранати, од кои израелската армија пресретнала само седум.

Некои од ракетите експлодирале на територија на Израел.

Нема повредени лица ниту во Газа ниту во Израел.

Извор: МИА