Комарците направија пепел на Светското првенство во Русија – ММС
ММС

Објавено на: 06/19/18 7:42 AM

Комарците направија пепел на Светското првенство во Русија

Со голот на Кејн во последната минута Англија го совлада Тунис со 2-1 и ги запиша првите бодови на Светското првенство во Русија. Покрај жилавите Тунижани, фудбалерите на „Гордиот Албион“ имаа уште еден ривал.

Во текот на целиот натпревар фудбалерите на Саутгејт имаат големи проблеми со големата колична комарци на стадионот и се прскаа со заштитен спреј.