ВИДЕО: Англија го победи Тунис во судиското продолжение – ММС
ММС

Објавено на: 06/19/18 7:18 AM

ВИДЕО: Англија го победи Тунис во судиското продолжение

Англичаните потешко од очекуваното стигнаа до победа против Тунис, а херој на навивачите беше Хари Кејн кој постигна погодок за победа во судиското продолжение.

После тоа настана вистински хаос на трибините каде беа навивачите на Англија, кои во голем стил го прославија погодокот. Навистина нема подобра победа од гол во судиското продолжение.

https://www.youtube.com/watch?v=Ciws9etzvew