Мексиканска водителка го полуде светот со провокативно видео после победата – ММС
ММС

Објавено на: 06/19/18 7:12 AM

Мексиканска водителка го полуде светот со провокативно видео после победата

Репрезентацијата на Мексико приреди сензација во првото коло од групната фаза на СП со победата против Германија (1:0).

Хектор Лозано со голот против Германија ги “фрли” навивачите на Мексико во транс, а тие уште еднаш докажаа дека се најголеми фанатици во светот на фудбалот. Тоа го докажува фактот дека е забележан земјотрес во Мексико Сити после голот на оваа селекција против актуелниот првак на светот.

Славјето во Мексико го предводеше Џенет Гарсија која е позната како најсексипилна водителка за временска прогноза во Централна Америка. Џенет веднаш се огласи со кратко видео на својот Твитер профил на кој има преку шест милиони следачи.

Hahahah @negroaraiza te quiero amigo!! @programahoy ⚽️?? #Aclimátate #vamoscontodo @televisa_deportes #mundialrusia2018 #rusia2018 ☔️☀️

A post shared by Yanet Garcia ?? (@iamyanetgarcia) on