Времето денеска: Облачно, попладне со дожд и грмежи – ММС
ММС

Објавено на: 06/18/18 6:28 AM

Времето денеска: Облачно, попладне со дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а на повеќе места ќе дува засилен северен ветер. Попладне ќе има нестабилност со локален пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната од 25 до 33 степени. УВ-индексот ќе изнесува седум.

Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со повремено засилен северен ветер. Температурата ќе биде во интервал од 16 до 31 степен.

Во вторник се очекуваат повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни со грмежи, особено попладнето. В среда како и во следните два дена ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за појава на краткотраен дожд. Дневните температури ќе бидат во пораст, освен во вторник кога ќе опаднат за неколку степени.