Сообраќајна незгода на патот Демир Капија-Смоквица – ММС
ММС

Објавено на: 06/16/18 7:54 AM

Сообраќајна незгода на патот Демир Капија-Смоквица

Сообраќајна незгода се случила на автопатот Демир Капија-Смоквица при што е повредено едно лице.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски за МИА потврдува дека имало сообраќајка во која учествувало едно возило со гевгелиски таблички. На повреди се пожалил возачот на возилото.

Во моментот се врши увид на местото на несреќата од страна на екипи на полицијата.