Бугарската министерка Захариева во Скопје – ММС
ММС

Објавено на: 06/16/18 7:50 AM

Бугарската министерка Захариева во Скопје

Бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева ја продолжува посетата на Република Македонија.

Бугарското МНР најави Захариева денеска ќе биде во Скопје на официјалното отворање на фестивалот „One Love Tour 2018“, во кој учествуваат голем број изведувачи од Бугарија и Македонија.

Бугарската министерка вчера беше во посета на Струмица и Ново Село.