Кајли Миног на вечера кај принцот Вилијамс – ММС
ММС

Објавено на: 06/15/18 2:41 PM

Кајли Миног на вечера кај принцот Вилијамс

Педесетгодишната пејачка, Кајли Миног вчеравечер беше дел од гостите во Бакингемската палата, каде добротворната организација на кралското семејство организираше вечера.

Фотографите ја „уловија“ Австралијанката каде разговара со принцот Вилијам.

Кајли Миног важи за една од омилените личности на кралскиот двор, а покрај честите покани на приеми и вечери, австралиската ѕвезда пееше и на 92-иот роденден на кралицата во април.