Времето денска: Променливо со повремен дожд – ММС
ММС

Објавено на: 06/15/18 6:36 AM

Времето денска: Променливо со повремен дожд

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната од 17 до 29 степени.
Во Скопје ќе биде сончево и топло, попладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната температура до 27 степени.
Во сабота ќе има поизразена нестабилност, на места со пообилен пороен дожд, засилен ветер и услови за појава на град. Во недела ќе има локален пороен дожд и ретки грмежи. И во почетокот на наредната седмица ќе има повремен пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови.