Невреме во Скопје: Пороен дожд и силен ветер – ММС
ММС

Објавено на: 06/13/18 2:36 PM

Невреме во Скопје: Пороен дожд и силен ветер

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град.

Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета.

Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час. Неверемето засега е ограничено само на скопскиот регион.

Слично невреме во Скопје имаше и во саботата.