Во кочанско силувано 14-годишно девојче – ММС
ММС

Објавено на: 06/12/18 10:33 AM

Во кочанско силувано 14-годишно девојче

22-годишно момче од кочанско село извршило полов напад врз 14-годишно девојче, информира ПС Кочани.

Случајот вчера околу 14 часот во полиција го пријавил таткото на девојчето. Според пријавата, половиот напад го извршил 22-годишно момче од село во близина на Кочани.

Девојчето било однесено во болницата во Кочани, и по извршениот преглед било утврдено дека било силувано. Полицијата го расчистува случајот.