Сончево и топло време – ММС
ММС

Објавено на: 06/12/18 7:06 AM

Сончево и топло време

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ= 8

Утринската температура од 13 до 19 степени, а дневната температура од 26 до 35 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе достигне до 17 степени, а дневната температура до 34 степени.