Денес без вода неколку делови од Скопје – ММС
ММС

Објавено на: 06/12/18 6:58 AM

Денес без вода неколку делови од Скопје

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека заради дефект на водоводна цевка со пречник 200 мм на Бул. Видое Смилевски Бато (пред маркетот Рептил), денеска без водоснабдување или со намален притисок на водата, од 09:00 часот до завршување на интервенцијата, ќе останат корисниците од населбите Аеродром и Лисиче. (Општина Аеродром)