Полицаец завршил во болница по напад од 24-годишна девојка: Не сакала пајак да и го „дигне“ возилото – ММС
ММС

Објавено на: 06/10/18 2:25 PM

Полицаец завршил во болница по напад од 24-годишна девојка: Не сакала пајак да и го „дигне“ возилото

Вчера околу 10:10 часот на улица „Филип 2-ри Македонски“ во Битола, додека неколку полициските службеници вршеле службено дејствие од областа на безбедноста во сообраќајот и преземале службено дејствие отстранување на товарно моторно возило кое било непрописно паркирано, З.А.(27) и С.А.(24), двајцата од село Баница, струмичко, застанале пред возилото и го спречувале отстранувањето на возилото.

Двете лица започнале да ги омаловажуваат полициските службеници, при што С.А физички нападнала еден службеник на кој му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола.

Лицата се приведени во ПС Битола за понатамошна постапка.