Трамп пристигна во Сингапур за историската средба со Ким Џонг Ун – ММС
ММС

Објавено на: 06/10/18 1:38 PM

Трамп пристигна во Сингапур за историската средба со Ким Џонг Ун

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска пристигна во Сингапур, каде што во вторник ќе се одржи историската средба помеѓу него и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун.

Претходно, во Сингапур пристигна и севернокорејскиот лидер.