Единаесетгодишен пешак повреден во сообраќајна незгода во Скопје – ММС
ММС

Објавено на: 06/7/18 8:18 AM

Единаесетгодишен пешак повреден во сообраќајна незгода во Скопје

Единаесетгодишно дете  вчера било удрено од педесет и седумгодишен возач на улицата „Втора македонска бригада“ во Скопје – соопшти денеска МВР.

Во сообраќајната незгода, детето се здобило со тешки телесни повреди, кои ги констатирал лекар од Детската хирургија при Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на настнаот и се работи на целосно расчистување на случајот – додаваат од Министерството.