Времето денеска: Сончево и топло – ММС
ММС

Објавено на: 06/7/18 6:29 AM

Времето денеска: Сончево и топло

Во Македонија времето ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 22 до 33 степени.УВ индексот ќе биде осум.

Во Скопје ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе достигне до 15, а дневната до 31 степени.