Принцезите на Дизни за прв пат заедно во новиот анимиран филм “Wreck-It-Ralph 2” – ММС
ММС

Објавено на: 06/6/18 9:59 AM

Принцезите на Дизни за прв пат заедно во новиот анимиран филм “Wreck-It-Ralph 2”

Продолжението на анимираниот филм “Wreck-It-Ralph” ќе ги воодушеви љубителите на Дизни бидејќи за прв пат ги спојува сите принцези во еден проект.

Во филмот “Ralph Breaks The Internet: Wreck-It Ralph 2”, Ралф и Ванелопа се среќаваат со принцезите како Елса, Пепелашка и Моана.

Ванелопа се исмева со машкиот шовинизам, говорејќи “И јас сум принцеза”, а таа формира феминистичка врска со Бела, Тиана, Аура, Пепелашка, Мулан, Ана, Рапунзел, Ариел, Покахонтас, Јасмин и Снежана.