Разбојници го нападнале и ограбиле Пелегрини – ММС
ММС

Објавено на: 06/4/18 1:41 PM

Разбојници го нападнале и ограбиле Пелегрини

Разбојници во Чиле го нападнале менаџерот на Вест Хем, Мануел Пелегрини. Тој бил нападнат и ограбен од двајца мажи со пиштоли додека вечерал со неговата сопруга во ресторан – пренесе „Марка“. Полицијата реагирала бргу, почнувајќи потрага по криминалците, но тие отвориле отвориле оган кон полициските службеници и избегале. Подоцна нивниот автомобил бил откриен.

Чилеанскиот фудбалски стручњак им се заблагодари на полицајците за нивниот брз одговор.

Инаку, Пелегрини во новата сезона ќе го предводи Вест Хем во Премеир лигата.