За прв пат снимки од внатрешноста на резиденцијата на севернокорејскиот владетел – ММС
ММС

Објавено на: 06/4/18 11:47 AM

За прв пат снимки од внатрешноста на резиденцијата на севернокорејскиот владетел

Телевизиските камери првпат имале можност да влезат во резиденцијата на севернокорејскиот лидер за време на неодамнешниот состанок меѓу Ким Џонг-ун и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и да снимат што има во нејзината внатрешност.

До палатата во близина на Пјонгјанг, чија точна локација не е позната, новинарите биле однесени со полициска придружба и морале да ги предадат сите свои мобилни уреди.