Пукање по должината на рутата на маратонот во Сан Диего, приведена една жена – ММС
ММС

Објавено на: 06/4/18 11:32 AM

Пукање по должината на рутата на маратонот во Сан Диего, приведена една жена

Една жена e привeдена кога полицијата во Сан Диего објави дека имало пукање по должината на маршрутата на маратонот, кој во градот се одржува секоја година.

Инцидентот бил пријавен во 11.09 часот по локално време, а се случил на паркинг во близина на кој се наоѓала целната линија на маратонската и полумаратонската трка, пренесува „Си-би-ес 8“.

Неколку минути подоцна, полицијата објавила дека ситуацијата е под контрола.

Покрај тоа, се наведува дека еден полицаец наводно бил повреден кога случајно се застрелал во ногата.