Пожар во кавадаречко – ММС
ММС

Објавено на: 06/4/18 11:22 AM

Пожар во кавадаречко

Пожар избувна денеска во месноста Белград, кавадаречко. Пожарот попладнево е ставен под контрола, но се следи состојбата со цел да не се појави нови жариште.

Од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци, за МИА изјавија дека пламените јазици зафатиле нискостеблеста шума и трева. Во гаснењето учествуваат едно противпожарно возило и четворица пожарникари.