Двајца романски државјани осомничени за измама – ММС
ММС

Објавено на: 06/4/18 10:32 AM

Двајца романски државјани осомничени за измама

Вчера во 18.40 часот во Скопје, од бул. „Кузман Јосифоски-Питу“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, лишени од слобода биле Г.Г. (37) и И.Г. (19), двајцата од Романија.

Тие биле задржани во Полициската станица Центар за понатамошна постапка.