Бате Геле меѓу првите пристигна на протестот на опозицијата – ММС
ММС

Објавено на: 06/4/18 10:25 AM

Бате Геле меѓу првите пристигна на протестот на опозицијата

Еден од најголемите поддржувачи на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кој на своето тело ги има истетовирано Сашо Мијалков, бате Геле меѓу првите пристигна на протестот пред Влада.

Бате Геле протестираше и пред Кривичниот суд против пресудата на Никола Груевски за случајот „Тенк“, каде откако судијката Добрила Кацарска пресуди двегодишна казна затвор за поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, тој се онесвести.

Бате Геле беше и еден од најредовните демонстранти на протестите „За заедничка Македонија“.