ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение повторно побара избори, техничка влада и претседател на ДИК по нивни избор – ММС
ММС

Објавено на: 06/4/18 10:09 AM

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение повторно побара избори, техничка влада и претседател на ДИК по нивни избор

Граѓаните на Република Македонија излегоа масовно и му порачаа на Зоран Заев и СДСМ дека се против распродажбата на државните и националните интереси, стои во соопштението на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Од таму велат дека граѓаните порачале дека е време да се стави крај на како што велат, лажни ветувања, злоупотреба на институциите и уништување на државата.

„Граѓаните на Република Македонија упатија порака до власта дека не смее повеќе државата да тоне, еконимијата да стагнира, а институциите да бидат заробени од картелот. Тие кажаа дека не сакаат повеќе да ги води неспособна и безидејна власт која спасот го бара во продажбата на државните интереси“, велат од партијата.

Центата на богатењето на Заев велат од ВРМО-ДПМНЕ, ја плаќаат граѓаните.